Моніторинг стану як фактор сприяння
Моніторинг стану як фактор сприяння


Моніторинг стану як фактор сприяння


Інтелектуальні сенсорні системи, шлюзи для Інтернету речей (IoT), периферійні обчислення, хмарні сервіси, великі дані (big data), машинне навчання, цифрові двійники, грінфілд, браунфілд, системи енергетичного менеджменту ... це все?

Про ці теми, що стосуються 4-й промислової революції, говорять і пишуть практично постійно. Якщо Ви шукаєте визначення цих ключових слів стосовно 4-й промислової революції - ця стаття не для Вас...

Моніторинг стану - фактор сприяння 4-й промислової революції

Коли німецький федеральний уряд запускав проект «Industrie 4.0» , він, без сумніву, до кінця не був впевнений в ефекті цього проекта на індустрію Німеччини. Було зазначено початок 4-й промислової революції і вона все ще триває, в той час як три попередніх вже давно завершилися.

ЧИМ Є НА СЬОГОДНІ 4-А ПРОМИСЛОВА РЕВОЛЮЦІЯ?

Так звана четверта промислова революція націлена на об'єднання людей, виробничих потужностей та готових виробів, оцифровування одержуваних від них даних, та їх подальше включення в процес виробництва матеріальних цінностей. Але згаданий процес оцифровування можливий тільки за допомогою спеціальних інструментів - так званих «факторів сприяння».

Іншими словами, «фактор сприяння» - це сутність, яка робить щось можливим.

Так що ж ми намагаємося зробити? І що робить моніторинг стану «фактором сприяння» для 4-й промислової революції? Це все, що стосується даних, їх збору та обробки.

Отже, дані надходять в різних форматах з різних джерел. Але що ж таке «дані»?

Відповідно до словника це:

  • Інформація та значення, отримані в результаті спостережень, вимірювань, статистичних досліджень та т.п.
  • Факти, цифри та інформація, що збережена в електронному вигляді
  • Числові значення або змінні, необхідні для знаходження рішення...

Тепер багато починає прояснюватися. Фактично у всіх компаній вже є ці дані, і їх багато! При цьому зберігаються вони в самих різних форматах і на різних мовах.

Основне питання полягає в тому, хто буде визначати якість існуючих даних. І що з усіма цими даними, що генеруються, будуть робити, як вони будуть оцінюватися?

Шляхом ретельного аналізу журналів обладнання та документування повторюваних подій? Ледве!

За допомогою структурування інформації, доступної в програмованих контролерах пам'яті, попереднього стиснення даних і перетворення їх в корисну інформацію? Як правило, ні!

ЩО Ж РОБИТИ?

Чому б не використати «фактор сприяння», який може допомогти компанії отримувати корисну і практично корисну інформацію з величезного обсягу даних, вже присутнього в різних машинах і механізмах компанії?

Моніторинг стану в режимі реального часу, який схвалюється всі останні роки, був би тут дуже доречним. Варто врахувати, що може вимагатися значний час на впровадження деяких методів моніторингу, і при цьому часто це складно та дорого.

Але саме моніторинг стану є таким «фактором сприяння». І дані у кожного власника заводу або техніки вже є!

Все, що потрібно зробити - це оцінити їх і, наприклад, перетворити їх в рекомендації для практичних дій.

РЕШЕНИЕ

З цією метою HYDAC створив систему, що сама може налаштовуватися, та яка пов'язує воєдино широкий спектр даних, що надходять з різних джерел. Потім ця система виконує їх стиснення і використовує отримані дані для генерації пов'язаних з технікою і виробничим процесом відомості, зрозумілі людині повідомлення та рекомендовані дії.

Спочатку наша компанія спеціалізувалася тільки на гідравлічному обладнанні та системах. У доповненні до цього зараз вона надає велике портфоліо продуктів і послуг, що постійно удосконалюються завдяки поглибленим знанням предметної області та адаптації до потреб клієнтів.

Фільтр з прогнозованим залишковим терміном служби та програмовані датчики HYDAC

В області моніторингу стану HYDAC виробляє ідеальні інструменти, що застосовуються як у greenfield-виробництвах, так і в brownfield-виробництвах, в тому числі:

  • Програмовані датчики з двобічним зв'язком (мал. 01)
  • Кореспондуючі шлюзи, компоненти з елементами штучного інтелекту (мал. 02 -04)
  • Система автономного моніторингу стану CMS2000 HYDAC і клапан з двобічним зв'язком

  • Автономні прилади для моніторингу стану масел і аналізу коливань (мал. 05)
  • Приладові панелі, пов'язані з однією або декількома машинами для візуалізації всеосяжного виробничого процесу
  • Сертифікована система енергетичного менеджменту (зображена на головному малюнку)
  • Шлюз (мал. 06) можна використовувати для зручного і простого оснащення обладнання або сенсорних систем індивідуальними панелі приладів, зокрема, для оцінки загальної ефективності обладнання, доступності та якості

Шлюз CSI-C11

Крім того, згодом їх можна буде включити в багаторівневу систему моніторингу та управління енергією.

Цей модульний принцип захищає власника підприємства від масштабних інвестицій, дозволяючи економічно та поступово, крок за кроком, оснастити все виробництво масштабованими системами аналізу.

ТІЛЬКИ ОДИН МАЛЕНЬКИЙ КРОК

Прогнозування очікуваних термінів служби компонентів і систем, очікувані зміни витрати та пов'язані з виробничим процесом похибки - всі ці дані обчислюються, взаємодіють один з одним та обробляються, а результати обробки повідомляються на панелі в режимі реального часу.

Для поліпшення координації між виробничими операціями, доступністю машин та оптимізації продуктивності виробництва, дані з ERP-систем пов'язані з обладнанням та даними різних технологічних процесів.

З системою HYDAC, прогнозуюче обслуговування - це лише один маленький крок від моніторингу стану.

Щоб вирішити, які апаратні та програмні модулі необхідні, експерти HYDAC працюють в самому тісному партнерстві з клієнтами.

З урахуванням того, вважає за краще користувач хмарне обслуговування або ж це буде рішення на базі локального сервера, наші експерти визначають які індивідуальні приладові панелі краще використовувати і якими відповідними інструментами аналізу повинно бути обладнене виробництво. Тож, разом накопичуємо виробничий досвід в браунфілд!

ПРИМІТКИ

1 - Грінфілд (greenfield) — це західна назва виду індустріального парку, що створюється на новому місці, «у чистому полі».

2 - Браунфілд (brownfield) — це назва індустріального парку, що створюється на вже існуючих виробничих площах з наявною інфраструктурою.

3 - Industrie 4.0 — стратегія, що була прийнята федеральним урядом Німеччини і яка є спрямованою на комп'ютеризацію виробництв, з метою підвищення конкурентоспроможності промисловості Німеччини.

CM-Expert від HYDAC

CM-Expert