Маслостанції
Маслостанції


Маслостанції гідравлічні


Маслостанціями називають спеціальні комплектні системи, які використовуються для забезпечення гідравлічною енергією різних пристроїв і механізмів - наприклад, гідравлічних пресів, термопластавтоматів, верстатів, інструментів, всілякого будівельного обладнання.

Збірка маслостанцій HYDAC на виробничих потужностях польського підрозділу групи компаній. г.Міколув, HYDAC Sp. z o.o.

Крім того, маслостанції можуть служити в якості станцій змащування, виконувати фільтраційно-охолоджувальні та фільтраційно-перекачуваючі функції.

Манометр, теплообмінник і покажчик рівня в маслостанції виробництва HYDAC

Незважаючи на те, що гідравлічні маслостанції можуть містити досить велике число різних компонентів, серед них можна виділити основні, які зустрічаються практично в будь-який такій системі, та допоміжні, які присутні далеко не у кожній з них.

Базові компоненти

Двигун

По-перше, це двигун, який забезпечує маслостанцію механічної енергією. Як правило, це електродвигун, але можуть застосовуватися також інші види - наприклад, бензинові або пневматичні.

Деякі компоненти маслостанції HYDAC

Гідравлічний насос

Далі механічну енергію від двигуна необхідно перетворити в гідравлічну енергію робочої рідини.

Це завдання покладається на гідравлічний насос, який, якщо порівнювати з людським організмом, є «серцем» маслостанции. Дуже часто для цього використовуються аксіально-поршневі, пластинчасті, плунжерні та шестеренні насоси.

Гідравлічний бак (гідробак)

Місцем зберігання робочої рідини служить гідравлічний бак. Саме з нього рідина подається до всіх вузлів системи, в нього ж вона пізніше повертається.

Гідравлічний бак у складі маслостанції виробництва HYDAC

Додаткові компоненти

Керуючі та розподільні пристрої

Досить часто у гідравлічній системі потрібно виконувати складне управління та розподіл потоків робочої рідини. Для цього існують такі пристрої, як гідророзподільники, дроселі, клапани, клапанні блоки та регулятори потоків.

Гідравлічні фільтри

З урахуванням того, що чистота робочої рідини має дуже велике значення, найчастіше заливання рідини в систему комбінується з її одночасною фільтрацією за допомогою гідравлічного фільтра, або ж спеціальних стаціонарних/мобільних фільтраційно-перекачувальних станцій.

Вони допомагають видаляти з рідини, що заливається, як забруднення, так і надлишкову вологу.

Фільтр, вбудований у гідравлічну лінію маслостанції HYDAC, та система трубопроводів

Повітряні фільтри-сапуни

Також необхідно враховувати, що рівень рідини в баку може коливатися, і з навколишнього середовища в гідравлічний бак разом з повітрям буде потрапляти небажана волога.

Для усунення негативних наслідків цього явища можуть застосовуватися повітряні фільтри-сапуни - проходячи скрізь них у бак, повітря стає сухим та чистим.

Напірні фільтри

Гідравлічний насос під великим тиском направляє робочу рідину в напірну лінію маслостанції, при цьому може бути потрібна додаткова фільтрація цієї рідини, наприклад, перед її подачею на входи до гідравлічних розподільників.

Цю функцію з успіхом виконують гідравлічні напірні фільтри HYDAC, які мають високу пропускну здатність при низьких перепадах тиску на фільтруючих елементах, що дозволяє практично без втрат тиску ефективно очищати робочу рідину.

Гідравлічні акумулятори

Гідроакумулятори забезпечують ефективне поглинання надлишкової гідравлічної енергії та живлення гідросистеми у випадках її нестачі.

Крім того, вони ефективно згладжують пульсації поршневих насосів, тобто виконують демпфирующие функції.

Таким чином, гідроакумулятори дозволяють значно підвищити надійність та безпеку роботи маслонасосні станції.

Балонний гідроакумулятор в складі маслостанції виробництва HYDAC

Клапани тиску

Дозволяють ефективно управляти тиском рідини.

Теплообмінники

Саме теплообмінники забезпечують ефективне відведення надлишкового тепла, підтримуючи температуру гідравлічної рідини у заданих межах. Наприклад, в змащувальних маслостанціях за допомогою теплообмінників з рідинним або повітряним охолодженням додатково забезпечується функція охолодження масла, що подається до деталей та іншим механізмів, які потребують охолодження.

Електронагрівачі

Електронагрівачі можуть застосовуватися для примусового підігріву робочої рідини, наприклад, для запобігання підвищенню її в'язкості або замерзання внаслідок сильного охолодження. Як правило, встановлюються ТЕНи (трубчасті електронагрівачі) безпосередньо в гідравлічні баки.

Датчики та реле

Датчики використовуються для візуалізації та сбору інформації для подальшого анализу показників стану робочої рідини. Реле (тиску, температури, рівня) перетворює фізичні показники в електронні сигнали, поєднуючі та роз'єднуючі між собою електричні ланцюги в залежності від попередніх налаштувань. Іноді для зручності гідравлічні датчики та реле поєднують між собою за допомогою спеціальних приладів оперативного моніторингу та контроля (наприклад, HMG 3000 від HYDAC).

Панель керування

Для керування маслостанцією може бути встановлена панель керування. Її місцезнаходження повинно бути зручним для працюючого з цією станцією персонала. Тому панель керування може бути встановлена як безпосередньо на станції, так і розташовуватись на видаленні від неї.

Виробництво маслостанцій

Наша фірма має одну з кращих в світі виробничу базу для виготовлення гідравлічних маслостанцій бідь-якої ступені складності. HYDAC - ваш надійний партнер у виробництві та постачанні гідравлічного обладнання.

Маслостанции HYDAC