Autofilt® RF4
Autofilt® RF4


Автоматичний фільтр зворотного промивання RF4


Фільтри RF4 призначені для видалення різних механічних забруднень з води та інших рідин з низькою в'язкістю (до 15 мм2/с).

На відміну від серії RF6, фільтри RF4 призначені для менш продуктивного очищення, їх розміри - менше, а вартість є нижчою.

Фільтроелементи періодично регенеруються, тобто очищаються, короткочасним зворотним потоком, а сам процес фільтрації є повністю автоматичним та безперервним.

В даних виробах так само, як і в фільтрах RF6, закладений принцип ізокінетичної фільтрації, який забезпечує:

  • Сталість і рівномірність потоку без переривання процесу очищення
  • Велику сумарну площать фільтрації при оптимальних геометричних розмірах фільтроелементів
  • Мінімальні втрати тиску

Додатково, застосовувані конічні фільтруючі елементи при необхідності обробляються спеціальним запатентованим покриттям SuperFlush, що гарантує високі антипригарні властивості.

Технічні характеристики автоматичного фільтра RF4, HYDAC (Німеччина)

Принцип дії

Фільтрація

Забруднена рідина подається в корпус фільтра з внутрішньої сторони фільтруючих елементів. Далі вона, проходячи скрізь фільтруючий матеріал, очищується та потрапляє у внутрішню камеру фільтра (з чистою водою), при цьому забруднення залишаються на внутрішній стороні фільтруючих елементів, а перепад тиску на елементах - наростає.

Регенерація зворотним потоком

Схема фільтрації та промивання в фільтрах RF4

Як тільки згідно налаштувань відбувається досягнення граничного тиску - патрубок лінії зворотного промивання, що обертається за допомогою редуктора промивання, починає послідовно переміщуватися від одного фільтроелемента до іншого.

Як тільки патрубок виявляється під елементом - відбувається відкриття клапана зворотного промивання, внаслідок чого тиск ззовні фільтроелемента, тобто з чистої сторони, виявляється більш високим, в порівнянні з тиском з забрудненої сторони всередині елемента.

В результаті цього вода з корпуса починає надходити назад у фільтроелемент з іншого боку, змиваючи забруднення в промивний патрубок.

В даному випадку, практично миттєве відкриття клапана зворотного промивання приводить до виникнення ефекту короткочасного гідравлічного удару, який покращує ефективність зворотної промивки.

Після такого короткочасного промивання елемента та змивання забрудненої води, клапан зворотного промивання закривається, а редуктор переміщує патрубок до наступного фільтроелемента. І так цикл триває, поки не будуть повністю очищені всі елементи фільтра.

RF4 - автоматичний фільтр для води та рідин з низькою в'язкістю