Газові фільтри
Газові фільтри


ГАЗОВІ ФІЛЬТРИ HYDAC. ТЕХНОЛОГІЯ ФІЛЬТРАЦІЇ


ПРОБЛЕМАТИКА

У різних галузях сучасної промисловості (нафтохімічній, нафтопереробній, енергетиці) широко використовуються різні види газів - інертний та ущільнюючий, промивний та охолоджуючий, паливний і т.п...

За різних причин чистота цих та інших газів є далеко не ідеальною через наявність різноманітних забруднень та рідин, до яких відносяться: пісок та парафіни, іржа і продукти зносу, конденсати та масляні тумани, аерозолі, пил та асфальтени...

Внаслідок забрудненості газів значно підвищується знос технологічного обладнання, знижується надійність і зростає ризик виходу техніки з ладу.

РІШЕННЯ

Захист коштовного технологічного устаткування (систем ущільнення, клапанів, лопатей турбін і т.д.) від негативного впливу забруднень дозволяє істотно підвищити як надійність його функціонування, так і термін його служби.

Для вирішення цих завдань HYDAC виробляє попередні сепаратори, коалесцентні фільтри та фільтри тонкої очистки.

ПОПЕРЕДНЯ СЕПАРАЦІЯ

У випадках необхідності фільтрації сильно забруднених газів, а також за необхідності очищення великих обсягів газу, рекомендується застосування так званих попередніх сепараторів до основної фільтрації.

Їх використання дозволяє вловлювати найбільші забруднення та краплі вологи, значно розвантажуючи та підвищуючи ефективність фільтрації основного фільтра.

МОДЕЛІ:

HYDAC виробляє 2 основні види циклонних сепараторів:

  • Циклони - фильтри GCS
  • Краплевловлювачі - фильтри GDS

Газові фільтри-сепаратори: циклон та краплевловлювач

Принцип роботи циклонів заснований на дії відцентрових сил, внаслідок якого найбільші частки ефективно відділяються з закрученого потоку газу.

Функціонування краплевловлювачів засноване на пропущенні газу через спеціальну улавліваючу краплі насадку, при цьому часто змінюється напрямок газу, він очищується та виходить з фільтра, а краплі, разом з найбільшими механічними забрудненнями, затримуються.

Дивиться також автоматичний фільтр-циклон ATF

ФІЛЬТРІЦІЯ ТВЕРДИХ ЧАСТИНОК

Як правило, очищення газів від забруднень проводиться за допомогою фільтруючих матеріалів з глибинною фільтрацією. Проте, у деяких некритичних випадках економічно може бути доцільною поверхнева фільтрація.

Очищення газу. Відмінності між глибинною та поверхневою фільтраціями

1. ПОВЕРХНЕВА ФІЛЬТРАЦІЯ

В цьому випадку затримання механічних забруднень відбувається виключно поверхнею фільтруючого матеріалу. У порівнянні з глибинної фільтрацією, ефективність утримання часток забруднень істотно нижче і становить від 95% до 99%. Фільтрація виконується за допомогою багаторазових фільтруючих матеріалів, очищення яких проводиться за необхідності.

2. ГЛИБИННА ФІЛЬТРАЦІЯ

В даному випадку частинки поглинаються внутрішніми шарами фільтруючих матеріалів, при цьому повністю затримуються, як мінімум, 99,5% всіх забруднень зазначеної тонкощі фільтрації. Фільтруючі матеріали у фільтроелементах можуть бути як багаторазового, так і одноразового використання.

МОДЕЛІ:

  • GFL, GFH, GPF, FGF
  • GF1, GF2, GF3, GF4

ФІЛЬТРАЦІЯ З КОАЛЕСЦЕНЦІЄЮ

В такий спосіб очищення газів в фільтрах HYDAC використовуються виключно фільтруючі елементи з глибинної фільтрацією.

При цьому відбувається з високою ефективністю видаляються з газів як механічні домішки, так і волога.

Коалесцентна фільтрація газів

Газ на високій швидкості проходить скрізь волокна фільтруючого елемента, при цьому краплі вдаряються об волокна та налипають до них (ефект адгезії).

Стикаючись один з одним, краплі поєднуються та збільшуються у розмірах, а найбільші стікають зі зворотного боку фільтруючого матеріалу в спеціальний резервуар.

МОДЕЛІ:

  • GCF, GFL, GFH
  • GF1, GF2, GF3, GF4

РОЗРАХУНОК ФІЛЬТРІВ

Наші інженери завжди готові надати Вам допомогу у підборі газових фільтрів, виходячи з робочого тиску, температури та складу газу (до 5 компонентів), його витрати і т.п.

Точний розрахунок втрат тиску виконується нашими інженерами за допомогою спеціальних програм HYDAC, далі підбираються фільтруючі елементи з урахуванням необхідної та припустимої тонкощі фільтрації.

Фільтри для газу, промислові. HYDAC, Німеччина